ריצוף פרקט עץ הינה בחירה נהדרת בכל הנוגע לעיצוב הבית, הפרקט מעץ הינו משרה אווירה רגוע ונוחה, ובכל הנוגע לאסתטיות של הרצפה – היא בקלות כובשת את העין. ישנם שני סוגים עיקריים של פרקט עץ: פרקט עץ גושני, זהו פרקט אחיד אשר עשוי בעיקר מאותו סוג העץ לאותו הרצפה. ופרקט עץ שכבתי, זהו פרקט אשר מורכב מכמה שכבות (דו-שכבתי, תלת-שכבתי וכדומה...) אשר השכבה העליונה הינה העץ האמתי ותחתיה ישנם חומרים שונים, אשר אגב לעתים יותר יעילים משכבות עץ שונות. הפרקט עץ הגושני הינה הבחירה היותר פופולרית כיום וזאת בעקבות היותו עץ מלא ואנשים נוטים לחשוב שרצפת פרקט מעץ מלא היא טובה יותר מפרקט שכבתי, אך לא בהכרח. בשני הסוגים של הפרקט יש מגוון יתרונות וחסרונות, אך ללא ספק כי רצפת פרקט הינה רצפה מצוינת לבית תהיה היא פרקט עץ אמתי או פרקט עץ שכבתי ולכן החלטנו להסביר כאן על כמה מהיתרונות העיקריים של רצפות פרקט מעץ באופן כללי.

חוזק.
אמנם זה ישמע מוזר כי בהשוואה לרצפות אחרון כמו: שיש, בטון ועוד, דווקא כאן נכנס היתרון של החוזק, אך יהיו איתנו רגע. השיש היא אמנם אבן חזקה מאוד, בהחלט באופן שיכול לספוג את רוב המכות היומיומיות ולא להיכנע למעמסה (מכות כתוצאה מצעדים חזקים, הזזת ריהוט, הילד זורק את התיק אחרי בית הספר ועוד...) אך מכה אמינה דיה (כמו פטיש שמחליק מהיד) סביר להניח כי ישאיר חותם אשר לא ניתן למחוק על אריח השיש. הפרקט הינו גמיש למדי, מכיוון שלרוב הפרקט הינו שכבתי, הוא מסוגל לספוג מהלומות שונות מבלי להשאיר סימנים כלל, 'אך מה עם השריטות? השיש יותר קשה לשריטה...' אז זאת טענה שפשוט לא נכונה, אסביר – השיש (המעובד הכוונה) וכמובן ריצוף פרקט איכותי מעץ, שניהם מכוסים בחומר לקה אשר מקנה להם הגנה מיטבית הן על העץ והן על האבן עצמה, השריטות הקלות נוצרות לרוב דווקא בשכבת הלקה, בשני הרצפות הללו.

קלות ניקוי.
הפרקט עץ מאפשר ניקיון קליל ונינוח, רק צריך לדעת כמה חוקים בסיסיים כמו: לא להשתמש בהרבה מים. לא להשתמש בחומרי ניקוי שומניים ולא להשתמש בחומרי ניקוי מבוססי חומצה. טיטוא עדין ולאחר מכן ניגוב עם סמרטוט מעט לח יעשו את העבודה באופן נהדר.

בידוד טמפרטורה.
העץ ידוע בתור מבודד נהדר לכלל הטמפרטורות, והפרקט הינו אלוף בדבר. רצפת הפרקט תבודד את מגוון הטמפרטורות ותמנע התחממות יתרה של הבית בקיץ והתקררות רבה של הדירה בחורף, ובכך אף תחסכו בהוצאות החשמל בעונות הרלוונטיות.

לרצפת הפרקט עוד יתרונות רבים, אך בסיכומו של דבר, זוהי רצפה נהדרת, המקנה אווירה נעימה מאוד, נותנת עיצוב אשר קשה לחקות והינה אכן בחירה טובה בכל הנוגע לריצוף הבית או המשרד.

תגיות: