אם החלטת שהגיע הזמן להגשים את החלום הישן ולעבוד עם עץ, אז למה שלא תעשה את זה? אומנם זה נכון שלבנות ארון מעץ זה לא הדבר הפשוט ביותר שתוכל לעשות, אך יחד עם זאת, אתה תראה שזה יהיה מאתגר והתוצאה הסופית בוודאי תהייה יפה. אחד מהדברים החשובים ביותר שאתה צריך לדעת כבר מההתחלה, זה איזה סוג של עץ יוכל להתאים לבניית הארון שלך. אחת מהאפשרויות שכדאי לך לקחת בחשבון זה לקנות סיבית, כי מדובר על שכבות עץ כבדות ועמידות ביותר. זה מתאים לבניית ארונות כי הדבר הכי חשוב בארון זה שהוא יהיה, לפני הכול, יציב ועמיד.

גודל העץ הנחוץ לך

לפני שאתה פונה אל מספר מחסנים כדי לברר כמה יעלה לך העץ, כדאי שתדע באיזה גודל תרצה את הארון. חשוב שתהייה מודע לכך שלא בכל מחסני העצים שבהם מוכרים סיבית ועצים אחרים ניתן לקבל גם שירותי חיתוך לעצים, ובפירוש לא כדאי לוותר על השירות הזה. אומנם את כל שאר העבודה של בניית הארון אתה תעשה לבד, אך למה להתעקש וגם לנסו לחתוך לבד את הסיבית? לא תמיד הרכב יהיה מספיק גדול כדי להכיל את העצים בשלמותם ולא תמיד יש אפשרות לבצע את החיתוך בבית. יתרה מכך, אם חשוב לך שהכול יהיה מדויק ובדיוק על פי המידות שבהן אתה מעוניין, אז אין ספק שעדיף שהמומחים יבצעו עבורך את העבודה הזאת.

תכנון העבודה

מעבר לכך שאתה צריך לקנות עץ סיבית איכותי ביותר וכדאי גם שיחתכו לך אותו, מומלץ ביותר להכין תוכנית עבודה מדויקת. העניין הוא שכלל שתוכנית העבודה שלך תהייה לך יותר ברורה כבר מההתחלה כך התוצאה הסופית תהייה טובה יותר. זה לא קל להתמודד עם בניה של ארונות כי זה דורש הרבה ידע, כך שגם הרעיון של ללמוד מעט לפני שמתחילים לבצע את העבודה הוא לא רעיון רע. אתה תראה שבסופו של דבר הארון הראשון שתבנה בחייך יהיה אהוב עליך במיוחד ואחריו יגיעו עוד הרבה יצירות אחרות מעץ. 

תגיות: